priprema_4

3
Методички подаци о часу бр. 4 Наставна тема Заједничке активности и интересовања у школи и ван ње Наставна јединица Asking for permission; numbers, dates, the alphabet Претходна наставна јединица Classroom language and personal information Наредна наставна јединица Extra exercises; Alphabet world Тип часа Утврђивање Облици рада фронтални, индивидуални, у пару Циљеви и задаци часа Обнављање бројева и датума. Обнављање изговора алфабета и спеловања. Постављање питања са циљем добијања дозволе за нешто. Увежбавање и усавршавање гласног читања и читања у себи. Повезивање наставе са реалним животом. Наставне методе вербално-текстуална, аудитивна Наставна средства и потребан материјал уџбеник, запис на аудио цд-у Активности ученика Развијају логичко размишљање, увежбавају изговор, активно слушају, повезују појмове са сликама, читају, конструишу реченице. Активности наставника Помаже ученицима при изговору, наводи на самостално размишљање, мотивише ученике за рад, подстиче ученике на ангажовање. Резултати часа – исходи Ученици разумеју и користе бројеве. Ученици изговарају датуме. Спелују речи на енглеском језику.

Upload: gabriella-zivkovic-varnyu

Post on 07-Dec-2015

213 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

Priprema

TRANSCRIPT

Page 1: Priprema_4

Методички подаци о часу бр. 4

Наставна тема Заједничке активности и интересовања у школи и ван ње

Наставна јединицаAsking for permission; numbers, dates, the alphabet

Претходна наставна јединица Classroom language and personal information

Наредна наставна јединицаExtra exercises; Alphabet world

Тип часаУтврђивање

Облици радафронтални, индивидуални, у пару

Циљеви и задаци часа Обнављање бројева и датума.

Обнављање изговора алфабета и спеловања.

Постављање питања са циљем добијања дозволе за нешто.

Увежбавање и усавршавање гласног читања и читања у себи.

Повезивање наставе са реалним животом.

Наставне методе вербално-текстуална, аудитивна

Наставна средства и потребан материјал уџбеник, запис на аудио цд-у

Активности ученика Развијају логичко размишљање, увежбавају изговор, активно слушају, повезују појмове са сликама, читају, конструишу реченице.

Активности наставника Помаже ученицима при изговору, наводи на самостално размишљање, мотивише ученике за рад, подстиче ученике на ангажовање.

Резултати часа – исходи Ученици разумеју и користе бројеве.

Ученици изговарају датуме.

Спелују речи на енглеском језику.

Знају да траже дозволу и помоћ.

КорелацијаСрпски језик, азбука

Коришћена литература

Page 2: Priprema_4

Ток часа:

Уводни део часа – 5 минута Наставник задаје неколико двоцифрених бројева на табли које ученици треба на енглеском да изговоре без пуно размишљања.

Наставник такође пише неколико речи које ученици треба да спелују и тако понове изговор слова.

Главни део часа – 35 минута У првом задатку у уџбенику дати су низови бројева у којима ученици треба самостално да пронађу наредни број. Затим проверавају шта су урадили уз помоћ диска. Наредни корак је да сваки ученик сам састави један низ а његов пар треба да погоди наредни број.

Наставник пита једног ученика да прочита датум 25ти септембар, а затим исписује још неколико датума на табли (нпр.рођендане неких ученика или неке друге битне датуме као што је Божић, дан жена и сл.) а ученици их правилно читају. Као подсетник може да напише правило за изговарање датума.

Ученици читају слова алфабета у трећем задатку са акцентом на вокалима који су истакнути а затим сврставају слова из 3б задатка у дате групе.

Ученици повезују питања са сликама у петом задатку и тако се подсећају како се тражи дозвола за нешто. Неколико њих даје сопствене примере.

Ученици слушају текст са диска и прате у својим уџбеницима а затим састављају питања од понуђених речи у 5ц. Ако има времена текст може да се чита по улогама.

Завршни део часа – 5 минута Ученици пишу кратак одговор на писмо са 8.стране користећи речи које су обновили на претходним часовима. Ако нема довољно времена ово може да буде домаћи задатак.

(Само)евалуација и корекција часа

Прилози